Menu
Your Cart

Çiğ Antep Fıstığı İçi (Taze, Yaş ve Kavrulmamış) (1 KG)

Çiğ Antep Fıstığı İçi (Taze, Yaş ve Kavrulmamış) (1 KG)
Çiğ Antep Fıstığı İçi (Taze, Yaş ve Kavrulmamış) (1 KG)
Çiğ Antep Fıstığı İçi (Taze, Yaş ve Kavrulmamış)


Tarladan evinize, tertemiz ve doğal lezzeti içinde Antep Fıstığı içi.
Antep fıstığı ağacında yetişen kabuklu bir meyvedir. Sakızağacıgiller familyasından olan Antep fıstığı ağacının açan çiçekleri olgunlaştığında 2-2,5 cm uzunlukta, dışı kırmızımsı ve yumuşak kabuklu, içinde yine sert kabuğu olan ve bu kabuğun içinde de renkli içi bulunan bir meyve verir.

 

Antep Fıstığı İçi
Ülkemizde büyük bir çoğunluğu Gaziantep bölgesinde yetiştirilen ve bu nedenle adını da bu bölgeden alan antep fıstığı, en sevilen kuruyemiş çeşitlerinden birisi olarak biliniyor. Her sene Eylül ayında gerçekleştirilen Uluslararası Antep Fıstığı Kültür ve Sanat Festivali’nin simgesi olan antep fıstığı, bu özelliği ile ülkemizin en popüler yemişleri arasında geliyor. Antep fıstığı ayrıca taşlı, kurak ve kireçli topraklarda, hiçbir kültür bitkisinin boy veremeyeceği zorlu yaşam şartlarında yetişmesine rağmen lezzetli meyveler vermesi nedeniyle Yeşil Altın ve Altın Ağacı isimleri ile de tanınıyor.

 

Antep Fıstığı İçi Besin Değerleri
Antep fıstığı içinin besin değerlerine bakıldığı zaman 100 gramında ortalama 560 kalori olduğu görülüyor. Yine 100 gramında 45 gram yağ barındıran iç antep fıstığı, aynı zamanda 28 gram karbonhidrat, 20 gram protein, 1 miligram sodyum ve 1025 miligram da potasyuma sahip. Oldukça lezzetli olan ve dalından koparıldığı gibi hiçbir işleme maruz bırakılmadan satışa sunulan antep fıstığı içi, özellikle hamur işi ürünleri ve tatlılar ile mükemmel bir uyum gösteriyor.

 

Antep Fıstığı İçinin Kullanım Alanları
Antep fıstığının kullanım alanlarına bakıldığı zaman keklerde, tatlılarda, kurabiyelerde ve benzeri hamur işi ürünlerinde sıkça kullanıldığı görülüyor. Antep fıstığı içi ezilerek fıstık ezmesi adı altında satışa da sunuluyor.

 

GÜVENLE ve AFİYETLE YİYİN..
Ürün Menşei: Türkiye

Write a review

Please login or register to review
213.84₺
Ex Tax: 198.00₺
  • Stock: In Stock
  • Model: DK3346
0 samples sold
4188 views

Available Options