Menu
Your Cart

Brezilya Cevizi (Çiğ - Kavrulmamış ve Tuzsuz) (1 KG)

Brezilya Cevizi (Çiğ - Kavrulmamış ve Tuzsuz) (1 KG)
Brezilya Cevizi (Çiğ - Kavrulmamış ve Tuzsuz) (1 KG)

Çiğ Tuzsuz Brezilya Cevizi

Brezilya cevizi ağaçları Brezilya, Bolivya ve Amazon'un su basmayan ormanlarından sofranıza gelmektedir. Amazon yerlileri, bu lezzetli yemişi çağlardan beri tüketiyorlar ve bu da onlara çok ihtiyaç duyulan protein, yağlar ve diğer temel besinleri sağlıyor.

-Doğal Selenyum Kaynağı Olan Tek Ürün

Brezilya cevizi selenyum için yeryüzündeki 1 numaralı gıda kaynağıdır. 50 gram ceviz, önerilen günlük selenyum alımının %1923'ünü içerir ve bu da onları bu beslenmenin en iyi gıda kaynağı yapar.

Selenyum vücutta antioksidan özelliği olan bazı proteinlerin yapısına girer ve böylece hücreyi hasardan korur. Antioksidan özelliği olan selenyum bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve tiroid bezinin iyi çalışmasını sağlar. Selenyum aynı zamanda başta kanser olmak üzere pek çok hastalığın önlenebilmesinde önemli rol oynar.

-Kolesterolü Düzenler.

Yüksek kalorili içeriği esas olarak kandaki kötü kolesterolü düşürmeye, iyi kolesterolü artırmaya yardımcı olur.

-Hamilelikte Tiroid Problemlerinin ve Hashimoto Hastalığının Doğal Tedavisi

Hamilelik sürecinde selenyum çok önemli bir mineraldir. Brezilya cevizi, tiroid dengesizliği yaşayan hamileler ve hashimoto hastaları için ilaç takviyesiyle alacakları selenyumu yeterli miktarda almalarını sağlayacak olan tek alternatif besindir.

-En Düşük Karbonhidratlı Kuruyemiş Türü

Brezilya cevizi kuruyemişler arasında en düşük karbonhidrat oranına sahip kuruyemiş türüdür ve yüksek protein içerir. Bu nedenle sporcular tarafından da oldukça tercih edilmektedir. Ayrıca erkeklerde sperm kalitesini ve testosteron seviyesini, kadınlarda da doğurganlığı artırır.

Write a review

Please login or register to review
147.60₺
Ex Tax: 136.67₺
  • Stock: In Stock
  • Model: DK3370
2 samples sold
3560 views

Available Options